Seul – atrakcje i zwiedzanie

0
439
Seul

Seul to piękne miasto Korei Południowej, a także stolica wyspy od momentu podziału na części: Północną i Południową. Seul jak i cała Korea wyróżnia się bogatą kulturą i historią dalekiego wschodu. Buddyjska stolica usytuowana jest w centralno-zachodniej części Półwyspu Koreańskiego nad rozległą rzeką Han, trafiającą do basenu Morza Żółtego. Korea Południowa położona jest między dwoma znaczącymi sąsiadami Japonią i Chinami, często niedoceniana i omijana przez turystów – to duży błąd.
Do stolicy Korei Południowej najłatwiej dostać się samolotem. W mieście funkcjonują aż dwa porty lotnicze. Port Seul-Inczhon jest największym lotniskiem na wyspie, a także jednym z największych portów Azji. Port lotniczy Seul-Gimpo obsługuje tylko połączenia krajowe.
Komunikacja w stolicy jest bardzo dobrze rozwinięta. Seul posiada jedną z największych sieci metra na świecie-złożony z 9 linii. Jest to najlepszy i najszybszy sposób podróżowania, co więcej komunikaty wydawane są w języku angielskim w przeciwieństwie do bardziej skomplikowanych tras autobusów. Warto korzystać także z lokalnych taksówek. Ułatwiają one transport w różne miejsca stolicy, a przy tym ceny za wynajem są bardzo przystępne. Seul jest największym węzłem drogowym Korei.

Seul - atrakcje i zwiedzanie
Seul – atrakcje i zwiedzanie
5 PAŁACÓW KRÓLEWSKICH W SEUL
Stare miasto dynastii Joseon to ścisłe centrum stolicy Korei Południowej. Znajdują się tam okazałe pałace królewskie i najważniejsze urzędy. Można zrobić tu także zakupy na tradycyjnych rynkach lokalnych lub skorzystać z restauracji i spróbować tradycyjnych potraw koreańskich.
Pałac Changdeokgung to jeden z najpiękniejszych miejsc królewskich w Korei zwany jest także Pałacem Wschodnim lub Pałacem Kwitnącej Cnoty. Ze względu na swoją niesamowicie zdobioną architekturę znajduje się on na liście dziedzictwa UNESCO. Wchodzi on w zespół pięciu pałaców królewskich razem z: Gyeongbokgung (Pałac Wielce Błogosławiony przez Niebo); Changgyeonggung; Gyeonghuigung (Pałac Najjaśniejszej Harmonii), a także Deoksugung.

Będąc w stolicy Korei Południowej nie można przejść obojętnie obok okazałych świątyń i miejsc świętych. Jongmyo to jedno z najstarszych sanktuariów w Korei. Miejsce święte poświęcone pamięci zmarłych królów koreańskiej dynastii. Inne świątynia godna uwagi to Chogye. Jest to główny koreański klasztor buddyzmu.
Korea Południowa charakteryzuje się także wyjątkowym krajobrazem.. Namsan Park to największy i najpiękniejszy park w Seul. To tutaj można spotkać wyjątkową florę i faunę dalekiego wschodu. Park znany jest z pięknych szlaków turystycznych otoczonych zielenią. Jest doskonałym miejscem na odpoczynek od zgiełku wielkiego miasta. Namsan Park oferuje także wiele atrakcji turystycznych takich jak: wieża Namsan, kolejka liniowa, akwarium morskie, fontanny, biblioteka Namsan.
Podczas podróży do Seulu koniecznie trzeba wybrać się na wycieczkę w góry. Samgaksan to jedyny Park Narodowy na terenie miasta, usytuowany w północnej części stolicy. W parku dominują granitowe szczyty i okazałe wąwozy przerwane czystymi strumieniami. To wyjątkowy krajobraz górski przełamany historycznymi zabytkami, świątyniami buddyjskimi i pustelniami.

Seul - atrakcje i zwiedzanie
Seul – atrakcje i zwiedzanie
Seul to także wspaniała kuchnia dalekiego wschodu. Bibimbap to jedna z najbardziej znanych potraw koreańskich na bazie ryżu. Może być podawana z mięsem, ale dostępna jest także w wersji wegetariańskiej. Każdy turysta powinien spróbować tradycyjnego dania Bibimbap. Inne danie, które można zamówić w większości restauracji w stolicy Koreii to naleśnik koreański zwany Jeon. Cieszą się one ogromną popularnością nawet wśród Koreańczyków.

Strefa Zdemilitaryzowana to miejsce, w którym turyści mogą przekroczyć granicę między Koreą Południową, a Północną. Muszą jednak przestrzegać określonych zasad. Atrakcja ta została przygotowana tylko dla odważnych po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem i podpisaniu go.

Coraz więcej biur podróży oferuje wycieczki do stolicy Korei Południowej. Ceny wahają się od 5 tysięcy złotych za podróż i hotel do kilkunastu tysięcy za wycieczki objazdowe z udziałem profesjonalnych pilotów i przewodników. Coraz więcej ludzi decyduje się także na wycieczkę na własną rękę. Czasem warto przekroczyć granicę własnego komfortu i przeżyć niezwykłą przygodę na dalekim wschodzie. Seul to stolica buddyzmu, kultury i piękna stojąca otworem dla turystów na całym świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here